Adana

Yüreğir ’de ‘girişimcilik kursu ’ 15 Mart ’ta başlıyor

ADANA,- YÜREĞİR Belediyesi Sosyal Girişimcilik Merkezi ’nde girişimci adaylarına karşın ilk ders 15 Mart ’ta başlıyor.
Yüreğir Belediyesi ’nin projelendirdiği, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) dahilinde takviye alma hakkı kazanarak hayata geçirilen ‘Yüreğir Sosyal Girişimcilik Merkezi ’ 15 Mart ’ta girişimci adaylarına kapılarını açıyor.
Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi içerisinde etkinlik göstermeye başlayan Yüreğir Sosyal Girişimcilik Merkezi ilçede dezavantajlı durumdaki gençlere ve kadınlara yönelik sosyal girişimcilik odaklı eğitim, üretim, satmak ve danışmanlık hizmetleri verecek.
Mutfak, tekstil, seramik üretim ve tasarım atölyelerinin yer aldığı merkezde gençlere ve kadınlara sosyal girişim ve sosyal girişimcilik davranışı konularında eğitimler verilerek, meslek piyasasında gereksinim duyacakları sosyal girişimcilik becerilerini kazanmaları sağlanacak.
15 Mart ’ta ders başı yapacak girişimci adayları için başvurular devam ediyor. ‘Sosyal Girişimcilik ’ eğitimlerine, bölgesinde saptama ettiği bir ihtiyacı girişime döndürmek isteyen bütün vatandaşlar ücretsiz katılabilecekler.
Kurslara katılan girişimci adaylarına atölyelerde verilecek eğitimler ardından mentörlük desteği de sunulacak.

 

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir