İstanbul

Tuzla ’ya stadyum ve kapalı spor salonu müjdesi

İSTANBUL – Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ’nun Tuzla Belediyesi ziyareti sonrasında yaptığı, “Tuzla spor turizmi açısından da manâlı destinasyonlardan birisi olacak” açıklamasının ardından hızlanan stadyum ve kapalı spor salonu projelerinin görüşmeleri sonuçlandı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı müjdeli haberi, “Sizlere bu müjdeyi Spor Toto Teşkilat Başkanlığımızdan bildiriyorum. Tuzlamızda yapılacak olan bir stadyum ve bundan başka kapalı spor salonu için protokol imzaladık. İlçemize, Tuzlalılarımıza hayırlı olsun” sözleri ile duyurdu. 

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, geçtiğimiz ay Tuzla Belediyesi ’ni ziyaret ederek Tuzla ’da yapılacak olan spor yatırımlarını hakkında bilgi almıştı. Bakan Kasapoğlu, yaptığı incelemenin gerisinde “Tuzla keza İstanbulumuzun ayrıca de ülkemizin spor alanında birçok sporcuyu yetiştiren, geliştiren ve destekleyen yönü ile spor turizmi açısından da kayda değer destinasyonlardan birisi olacak” demişti. Bakan Kasapoğlu ’nun ziyaretinin gerisinde sürat şampiyon yeni stadyum ve yeni kapalı spor salonu projesi ile ilgili Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı Spor Toto Teşkilat Başkanlığında yapılan protokol sonrası müjdeli haberi, “Sizlere bu müjdeyi Spor Toto Teşkilat Başkanlığımızdan bildiriyorum. Tuzlamızda yapılacak olan bir stadyum ve bundan başka kapalı spor salonu için protokol imzaladık. İlçemize, Tuzlalılarımıza hayırlı olsun. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Gençlik ve Spor Bakanımıza ve Spor Toto Teşkilat Başkanımıza bu kıymetli yatırımlara destekleri için Tuzla halkımız adına teşekkür ediyorum.” sözleri duyurdu.

“SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA ŞAHSIM VE TUZLA HALKI ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu ’nun Tuzla ’yı ziyareti sırasında Tuzla ’da iki proje konusunda kendilerinden destek istedik. E-5 altı, İstasyon Mahallemize büyük bir ‘Spor Kompleksi ’ ve E-5 üstü, Aydınlı Mahallemizde stadyum ve her yaştan insanın faydalanabileceği bir ‘Spor Kompleksi ’ yapma kararını aldık. Bugün itibariyle de Sayın Bakanımızın talimatıyla protokol sözleşmesini imzaladık. Emeği geçen ilk kez Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi edinmek üzere Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu Beyefendiye şahsım ve Tuzla halkı namına candan teşekkür ediyorum. Tuzlamıza hayırlı olsun” dedi.

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir