İstanbul

Temalı oyun grupları oluşturuldu, parklar yenilendi

İSTANBUL, – İstanbul Bağcılar’da ilçenin en fazla aşırılık yaşanan 8 parkındaki oyun grupları yenilendi. Renkli ülkü getirilen parklara kurulan temalı oyun gruplarıyla çocukların düş dünyalarını ve motor becerilerini ilerletmek amaçlanıyor.

‘Önceliğimiz çocuklarımız’ düşüncesiyle bugüne dek fazla sayıda projeye imza attığını duyuran Bağcılar Belediyesi, çocukların eğlenirken becerilerini geliştirmeleri amacıyla parklardaki oyun gruplarında revizyona gittiğini açıkladı. Bu amaçla Park ve Bahçeler Müdürlüğü kadar ilçede yoğunluğun en fazla yaşandığı 8 parkta bakım ve yenileme çalışması başlatıldı.  

Ilk Olarak eskiyen, deforme olan, kırılan ve ilk günkü güvenliğini kaybeden oyun gruplarının belirlendiği çalışmaya bakım ve tadilat ile başlayan ekipler, zeminlerdeki kauçukları da değiştirdi. Arkasında eksi oyun grupları kaldırılarak yerine temalı oyun grupları yerleştirildi. Bazı parklardaki oyun ve yeşil alan miktarı da artırıldı. Bu Nedenle yeni oyun gruplarıyla parklar, güvenli, renkli bir ayla geldi.

“OYUN GRUPLARI BÜYÜKLERİN DE İLGİSİNİ ÇEKİYOR”

Çalışmalar neticesinde Mevlana Parkı, 280 metrekareden 370 metrekareye çıkarılırken alana kurulan yeni tür ahşap gemi temalı oyun grubu çok beğenildi. 145 metrekareden 178 metrekareye çıkarılan Kestane Bahçesi Parkı ’na yerleştirilen yeni cins yüksek kule ahşap kuş yuvası temalı oyun grubu ile halatlı ahşap salıncak büyüklerin ilgisini çekti. Alanı 103 metrekareden 215 metrekareye çıkarılan Plevne Parkı ’na da alışılmış oyunların yanında ahşap tırmanma temalı ahşap kombine salıncak kuruldu. Bunun yanında Koca Yusuf Parkı, Tabya Meydan Parkı, Kayıkçıoğlu Parkı, Mehmet Bulur Parkı ve Nafiz Hafize Hançer Parkı da her tarafta aşağıda yenilendi.

“DÜŞ DÜNYALARINI VE MOTOR BECERİLERİNİ GELİŞTİRİYORLAR”

Çocukların en değerli varlıklarımız olduğumuz olduğuna dikkat çeken Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Çocuklarımız mutlu, neşeli olmaları için elimizden gelen hizmeti yapıyoruz. Son olarak da keza faydalı ayrıca keyifli vakit geçirsin diye parklarımızı yeniliyoruz. Çocuklarımız için daha eğlenceli oyun gruplarını parklarımıza monte ediyoruz. Çevre duvarlarımızı tekrar düzenleyerek, ailelerimiz ve çocuklarımız için tehlikesiz parklar oluşturuyoruz. Temalı çocuk parkı modellerimiz şehir estetiğine katkıda bulunmanın yanı sıra, çocukların düş dünyasını ve motor becerilerini de geliştiriyor. Çocuklarımıza ve şehrimize şanslı olsun” dedi.

Öte yanlamasına aileler için de kamelya, oturma alanları ve peyzaj çalışmaları yapıldı.

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir