Gündem

Son dakika haberi… Thodex’in sahibi ‘kripto Faruk’un kardeşlerinin yeni ifadeleri ortaya çıktı! Kaçmadan önce tüm belgeleri istemiş

Şirketin tek yöneticisinin kardeşi olduğunu söyleyen Serap Özer, kendisinin yaklaşık 3 yıldır ofis işlerini yürüttüğünü söyledi. Muhasebe işlerini ayrı bir firmanın yaptığını kendisinin ise aracı olduğunu açıklama etti. Faruk Fatih Özer’in 18 Nisan 2021 tarihinden itibaren şirkete ait hacklenme raporu, şirket davalarıyla ilgili dokümanlar, mizan ve bütçeye ilişkin belgeler, karar, pay, genel komite defterini istediğini söyleyen Serap Özer, kardeşinin bu belgeleri yanına götürdüğünü bildiğini söyledi. Faruk Fatih Özer’in yurt dışına gideceğini söylemediğini anlatan Serap Özer, şirketteki işlerin kötüye gittiğini, yurt dıştan iki taraflı aradığını ve birkaç yabancı bankayla görüştüğünü söylediğini belirtti.

Thodex soruşturmasında yeni gelişme Faruk Fatih Özerin kardeşleriyle ilgili flaş karar

Thodex soruşturmasında yeni gelişme! Faruk Fatih Özer’in kardeşleriyle ilgili flaş karar

“BENDEN HESAP AÇMAMI İSTEDİ, ONLARI KULLANDI”

Özer’in abisi Güven Özer ise, kendisine ait bir reklam danışmanlık şirketi olduğunu, Thodex ile hiçbir bağlantısı olmadığını söyledi. Kardeşinin kendisinden hesap açmasını isteyip bu hesaplarını kullandığını anlatan Güven Özer, hesaplarla ilgili de herhangi bir bilgisi olmadığını belirtti. Kardeşinin kendi şirketinde kimsesiz yetkili olduğunu söyleyen Güven Özer, son dönemlerde işlerin kötü gittiğini ve şirketi adamakıllı devretmeye karar verdiğini veya müşterek bulacağını anlattığını bildirdi. Gideceğine ilişkin de herhangi bir bilgisi olmadığını söyleyen Özer üstüne atılı suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

19

Thodex vurgununda dikkat çeken detaylar.. 9 ilde operasyon, ilk ifadeleri ortaya çıktı..

Thodex vurgununda dikkat çeken teferruat.. 9 ilde işlem, birincil ifadeleri ortaya çıktı!..

KARDEŞLERİN HESABINDA YÜKLÜ PARA TESPİT EDİLDİ

Anadolu Sulh Canice Hakimliği, Güven Özer ’in şirkette çalışan diğer şüphelilerin ifadelerine kadar Thodex ’le bir bağlantısı olmamasına rağmen şirketin işleyişinde rol aldığını söylediklerini, Güven Özer ’in şirketin kuytu yöneticisi olduğu yönündeki beyanları değerlendirdi.

Hakimlik, Özer ’in başka bir yerli kripto borsası üzerinde 14 milyon 350 bin lira ve yeniden başka bir yerli kripto borsası üzerinden hesabında 8 milyon 552 bin 9250 lira para giriş yapıldığının tespit edildiğini değerlendirdi. Özer ’in Thodex hesaplarından 6 milyon 717 bin lira tutarında para transferi işlemi yapıldığını da değerlendiren hakimlik, Özer ’in ’Laf konusu hesapları kardeşim Faruk Fatih Özer kullanıyor ’ şeklindeki beyanını hayatın alışılmış akışına uygun olarak değerlendirmedi. Hakimliğin ’Kimsenin bu kadar yüklü meblağlarda işlem yapılan hesaplardan haberdar olmamasının mümkün olamayacağı ’ yönünde değer biçme yaptığı öğrenildi.

Değişken Serap Özer ’in de şirketin finans ve muhasebe işlemlerinde faal rol aldığı şeklindeki diğer şüphelilerin beyanları olduğu değerlendirilirken, Serap Özer ’in yabancı bir kripto borsasında 2018-2021 yılları arasında 125 milyon 560 lira bedel kripto para giriş işlemlerinin yapıldığın tespit edildi. Kararsız Özer ’in laf konusu hesabın kendisine ait olmadığını yönündeki beyanlarını, hakimlik ’Bir kişinin hesabında bu denli yüksek meblağda operasyon yapılmasının hayatın alışılmış akışına yerinde olmadığı ’ biçiminde değerlendirdi.

class=’cf’>

Son dakika haberi... Thodexin sahibi kripto Farukun kardeşlerinin yeni ifadeleri ortaya çıktı Kaçmadan önce tüm belgeleri istemiş

6 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Hakimlik, arasında Güven Özer ve Serap Özer ’in de bulunduğu 6 şüphelinin Suç derin etki bırakmak nedeniyle örgüt kurma” ve Bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle üçkâğıt” suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderilmesine karar verdi.

Hakimlik öteki 4 şüpheli hakkında da yurt dışına çıkmamak ve 30 bin lira değerindeki güvence bedelini yatırmak şeklindeki adli denetleme tedbirlerini uyguladı.

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir