Gündem

Son dakika haberi… Malatya’da hastanede doktora çirkin saldırı! Annesi koronavirüsten hayatını kaybedince…

​Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 24 Nisan’da koronavirüs teşhisi konulan Huri D. tedaviye alındı. Son yapılan testleri olumsuz meydana çıkan Huri D., bu sabaha karşı doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Annesinin öldüğünü öğrenen Mirza D., Göğüs Cerrahı Doç. Dr. Bağımsızlık Katrancıoğlu’na saldırdı. Emniyet görevlileri Mirza D. ’ye müdahale edip engel oldu. Olayın arkasından Doç. Dr. Özgürlük Katrancıoğlu, polise şikayette bulundu.

Avukat olan Mirza D. ise 27 Nisan günü annesine hatalı çare uygulandığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirtti.

Doktor korku dolu anları anlattı: Kendimi polikliniğe kilitledim

Doktor nefret edilen şey dolu anları anlattı: ‘Kendimi polikliniğe kilitledim’

REKTÖR KARABULUT: ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNÜ KINIYORUZ

Yaşananların arkasından hastaneyi ziyaret eden Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, hayatını kaybeden hasta ile saldırıya uğrayan Doç. Dr. Özgür Kantarcıoğlu ve öteki doktorların ilgilendiğini belirterek, “Hasta yakını ölmüş bir hastaya müdahale yapılmasını istiyorlar. Yumruklara maruz kalarak hatta kendi hastasına yumruğu indirmek durumunda kalan bir durumla karşısında karşıya kalıyoruz ve bu durumdan dolayı üzüntülüyüz. Şiddetin her türlüsünü kınıyorum. Lütfen sağlık ordumuza sahip çıkalım, destek olalım, morallerini bozmayalım” dedi.

Son dakika haberi... Malatyada hastanede doktora çirkin saldırı Annesi koronavirüsten hayatını kaybedince...

Saldırıya uğrayan Serbest Kantarlı’nın psikolojisinin bozulduğunu ve önemli bir travma yaşadığını bildiren Prof. Dr. Karabulut, “Adli mercilere de başvurular yapıldı. Bizler sürecin takipçisi olacağız. Bu cins durumlar bir daha yaşanmasın diye ne gerekiyorsa takım olarak üzerimize ne düşerse takipçisi olacağız. yeniden yaşanmaması ve emsal teşkil etmemesi için ne gerekiyorsa yapacağız” diye konuştu.

class=’cf’>

Yozgatta dehşet İstediği ilacı yazmayınca doktorun ayağını kırdı

Yozgat’ta dehşet! İstediği ilacı yazmayınca doktorun ayağını kırdı

HASTANEDEN AÇIKLAMA

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden yapılan açıklamada ise yoğun bakımda görevli hekim ve hemşirelere saldırıda bulunulduğu, hakaret ve korkutma içerikli sözler sarf edildiği, tedavi malzemelerinin kırıldığı belirtildi. Nöbetçi hekim tarafından hasta yakınlarına bilgilendirme yapıldığı sırada arbede çıktığı, hasta yakınları yoğun bakım ünitesine izinsiz girip görevli hekim ve hemşireleri tehdit ederek zor kullanarak, ölen hastaya kalp masajı yaptırdığı kayıtlı açıklamada, “Sıhhat çalışanlarının kanayan yarası olan bu çirkin olayı kınıyoruz. Çalışanlarımıza yönelik yapılan sözlü ve fiili saldırılar iş motivasyonumuzu bozmaktadır. Fakat bizler her türlü koşullarda vatandaşlarımızın sağlığı için gece gündüz demeden bu güç pandemi şartlarında çalışmalarımıza devam edeceğiz. Gece gündüz demeden fedakârca mesleğini icra eden afiyet çalışanlarımızın sözlü ve maddesel şiddete maruz kalmasını muhakkak kabul etmiyoruz” denildi.

Son dakika haberi... Malatyada hastanede doktora çirkin saldırı Annesi koronavirüsten hayatını kaybedince...

Yoğun bakımdaki yanlış tedavi uygulandığı iddiasıyla hasta yakını kadar şikayette bulunulduğu kayıtlı açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Hasta yoğun bakım ünitesinde yattığı zaman boyunca günlük tedavileri ve izlenimleri eksiksiz yerine getirilirken hasta yakını tarafından 27.04.2021 tarihinde Cumhuriyet Savcılığına ‘yoğun bakımda yatan hastaya yanlış tedavi uygulama’ iddiasıyla şikâyette bulunulması, Cumhuriyet Savcısının talimatıyla hastanın bütün tescil, evrak, çare çizelgeleri istenmiş hastadan kan örnekleri alınıp gönderilmiştir. Hastanın avukat olduğunu iddia eden yakını göre izinsiz ses kayıtları yapılmış, hasta yakınları tarafından hekimler, yoğun bakımda çalışan yardımcı sağlık durumu personelleri sürekli ‘Yanlış çare gerçekleştirmek, hastanın tedavisini beceriksiz yapmak’ gibi konularda ithamda bulunulmuştur. 29.04.2021 tarihi sabahtan 05.28 ’de kardiyak arrest gelişimi, yapılan kardiyopulmoner resüsitasyona hasta cevap vermemiştir. Nöbetçi doktor kadar hasta yakınlarına bilgilendirme yapıldığı esnada arbede çıkmış hasta yakınları yoğun bakım ünitesine izinsiz girip görevli hekim ve hemşireleri korkutma ederek zorla, EX olmuş hastaya kalp masajı yaptırmışlardır. Kesintisiz sözlü taciz ve hakarette bulunup tehditler savurmuşlardır. Yoğun bakım ünitesindeki hap kutularını kırıp dağıtarak tahrip yapmışlar ve diğer hastaların hayatlarını tehlikeye atmışlardır. Hasta, EX olduktan sonradan morga kesik ve burada hasta yakınları morgu basıp buradaki çalışanları tartaklayarak, hastalarına tekrar müdahale edilmesini can atarak buradaki personeli tehdit etmişlerdir.”

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir