Gündem

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı’ndan tam kapanma hatırlatması…

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Covid- 19 salgını ile mücadele zarfında ülke genelinde bugün saat 19.00 ’da başlayacak ve 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00 ’te sona erecek “Bütün Zamanlı Sokağa Çıkma Kısıtlaması” uygulanacaktır.

Tam zamanlı sokağa çıkma kısıtlaması süresince;

Bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir. Bu saatler arasında bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi, tatlıcılar ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satmak yapabileceklerdir. Zincir marketler pazar günleri kapalı kalacaktır.

Yeme-içme yerleri (restoran, lokanta, kafeterya, pastane gibi yerler) yalnızca paket servis şeklinde etkinlik gösterebileceklerdir.

Yeme-içme yerleri ile online yemek sipariş firmaları Ramazan ayı sonuna eşit gelen 13 Mayıs 2021 Perşembe gününe dek 24 saat esasına tarafından paket servis yapabilecek, Ramazan ayının sona ermesiyle birlikte saat 01.00 ’e kadar paket servis yapabilecektir.

class=’cf’>

Ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri, yalnızca ekmek satışı ve unlu mamül satışı gerçekleştirmek kaydıyla açık olacaktır.

Tam kapanma sürecinde kendi ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumdaki ileri yaş gruplarındaki ya da ağır hastalığı olan vatandaşlarımızın 112, 155 ve 156 numaraları üzerinden bildirdikleri temel ihtiyaçları VEFA Sosyal Yardım Gruplarınca karşılanacaktır.

Tam kapanma süresince sokak hayvanlarının beslenmelerine özel önem verilecek, bu kapsamda Vali/Kaymakamlar kadar lokal yönetimler, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile gerekli koordinasyon tesis edilerek cadde hayvanlarının aç kalmaması için zorunlu tedbirlerin alınacak, bu amaçla ilk olarak hayvan barınakları edinmek üzere park, bahçe, orman gibi cadde hayvanlarının doğal hayat alanlarına ahenkli olarak mama, yem, gıda ve su bırakılması sağlanacaktır.

Bütün kapanma süresince vatandaşlarımızın esas gereklilik malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşısında karşıya kalmamaları için gerekli tüm tedbirler alınmış olup, aziz milletimize bu süreçte gösterecekleri sabır ve fedakarlıktan dolayı teşekkür ederiz.

15

Tam kapanma bu akşam başlıyor... Çalışma izni nasıl alınır.. Marketler ve diğer işletmelerin çalışma saatleri.. Tüm soruların cevapları..

Bütün kapanma bu akşam başlıyor… Çalışma izni nasıl alınır.. Marketler ve diğer işletmelerin alıştırma saatleri.. Tüm soruların cevapları..
14

81 valiliğe yeni genelge Bu belgeyi almadan sokağa adım atmayın

81 valiliğe yeni genelge! Bu belgeyi almadan sokağa adım atmayın

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir