Adana

Seyhan zabıtasından kademeli normalleşme denetimi

ADANA,- KONTROLLÜ normalleşme çalışmaları kapsamında hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırıldığı, kapalı olan işletmelerin açıldığı Adana ’da Seyhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kafe, lokanta gibi işletmelerde denetimleri sıklaştırdı.
Gerçekleştirilen denetimlerde işletmelerin ve vatandaşların maske-uzaklık ve hijyen konularına uyup uymadığı yoklama edilirken, işletmelere hizmet sunumunda uyulması gereken kurallar hatırlatıldı. Vatandaşları da maske, mesafe ve hijyen konularında uyaran zabıta ekipleri, pandeminin sona ermediğini hatırlattı. Maske, uzaklık ve hijyen kurallarına uyulmaması halinde kısıtlamaların her tarafta başlayabileceği uyarısında yer alan ekipler, halk müziği sağlığı için hassaslık çağrısında bulundu.
Pandemiyle topyekun mücadele edilerek başarıya ulaşılabileceğinin altını çizen Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, normalleşme yolunda atılan adımların rehavete neden olmaması gerektiğini vurguladı. Akay, “Pandemi nedeniyle ülkemiz de kentimiz de fazla ciddi sorunlar yaşadı. Olgu sayılarındaki düşüş sebebiyle hafta sonu kısıtlamalarının kaldırılması çok önemli ve değerli. Ancak olgu sayılarının tekrar artmaya başladığı yönündeki haberleri de endişeyle takip ediyoruz. Vatandaşlarımızın, maske, uzaklık ve hijyen kurallarına kısıtlama döneminde olduğu gibi özenle uymaları büyük ağırlık taşıyor. Benzer şekilde, açılan işletmelerin de hizmet verirken uyması gereken kurallar konusunda aynı hassasiyeti göstermesi gerekiyor. Birbirimizi korumak zorundayız, aksi halde pandeminin neden olduğu olumsuzluklarla bitmiş karşısında karşıya kalabiliriz” dedi.

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir