Adana

Seyhan Belediyesi ’nden ‘aşı taksi ’

ADANA,- SEYHAN Belediyesi ’nin koronavirüs testi artı çıkan vatandaşların izolasyonunu sağlayıp, virüsün öteki insanlara bulaşmasını durdurmak nedeniyle yaşama geçirdiği ‘pozitif taksiler ’, 65 yaş üzerindeki vatandaşlara ‘aşı taksi ’ olarak hizmete vermeye başladı.
Koronavirüs salgınıyla mücadele konusunda manâlı bir görevi üstlenen Seyhan Belediyesi ’nin artı taksi uygulaması, eksilen olgu sayılarına alt olarak, dezavantajlı vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda ‘aşı taksi ’ye  dönüştürüldü.
Salgın şartlarına uygun olarak tasarlanıp donatılan fazla taksiler, Sağlık Bakanlığı kadar başlatılan aşılama çalışmalarına destek olacak. Aşı taksiler, 12 Şubat’tan itibaren aşılanmaya başlanan 65 yaş üstü vatandaşların aşı olmak için afiyet kuruluşlarına sağlıklı ve tehlikesiz bir şekilde ulaşımını sağlayacak. Her kullanımdan sonradan dezenfekte edilerek kullanıma hazır ayla getirilecek olan taksilerden yararlanmak isteyen Seyhan’da yaşamış 65 yaş üstü vatandaşların, belediyeye telefonla talepte bulunması gerekiyor.
‘ÖNCELİĞİMİZ HALK MÜZIĞI SAĞLIĞI ’
Salgınla mücadelenin başarıya ulaşması için başlatılan aşılama çalışmalarının önemine vurgu yapan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Keza aşılamada sürecin hızlandırılması ayrıca de aşılarını afiyet kuruluşlarında yaptırmak isteyen dezavantajlı konumdaki vatandaşlarımızın bir an önce aşılarını yaptırabilmeleri için Sağlık Durumu Bakanlığı ’nın çalışmalarına desteklemek istedik. Irk sağlığından daha manâlı bir şey olamaz. Seyhanlı vatandaşlarımızın sağlığı, mutluluğu, refahı ve huzuru için görevimizin başındayız” dedi.

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir