Gündem

Otogarda bomba patlatıp, İstanbul’u kana bulayacaklardı! Çarpıcı detay ortaya çıktı

15 Temmuz Demokrasi Otogarı’na 5 kilogram patlayıcı bırakılmasına karşın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda bir aracın altına yerleştirilmiş halde 5 kilogram patlayıcı ele geçirildiğini açıklamıştı. Operasyonun görüntüleri saniye saniye DHA kamerasınca görüntülenmiş, güvenlik kameralarına ve vatandaşların cep telefonu kameralarına yansımıştı. Polisteki sorgusu süren Y.S.(39), İ.Z.(27) ve R.A.(25) adlı şüphelilere ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı.

Otogarda bomba patlatıp, İstanbulu kana bulayacaklardı Çarpıcı detay ortaya çıktı

SABAH KEŞİF YAPMIŞLAR

Şüphelilerden R.A.’nın bir dokuma firmasında reçmeci olarak, İ.Z.’nin de bir tekstil firmasında emekçi olarak çalıştığı bildirildi. Keşif yapan ve bombanın ele geçirildiği operasyondan saatler daha sonra Bakırköy Kartaltepe Mahallesi’nde yakalanan Y.S’nin çok sayıda suç kaydı olduğu ve uyuşturucu satıcılığından cezaevinde yattığı belirlendi.

Otogarda bomba patlatıp, İstanbulu kana bulayacaklardı Çarpıcı detay ortaya çıktı

Şüphelilerin bütün kapanma yoğunluğunun yaşandığı 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda dün sabahtan saatlerinde keşif yaptıkları tespit edildi. Yaptıkları keşfin arkasından bombalı çantayı Y.S.’nin getirerek, İ.Z., ve R.A.’ya verdiği ortaya çıktı.

class=’cf’>

Çantada yer alan 4 uzaktan kumandalı bombayı otogarda 4 öbür yerde patlatmayı, peşinde durum yerine gelecek olan polislere 2 süre ayarlı bombayla saldırı yapmayı planladıkları saptandı.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Otogarda bomba patlatıp, İstanbulu kana bulayacaklardı Çarpıcı detay ortaya çıktı

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir