Gündem

Marmaris girişinde tam kapanma öncesi 10 kilometre araç konvoyu!

Koronavirüs önlemleri zarfında saat 19.00’da başlayacak ve 17 gün sürecek tam kapanma öncesi, Marmaris ve Datça ilçelerine kara aracılığıyla tek antre yeri olan Çetibeli Jandarma Denetleme noktasında 10 kilometreyi bulan araç konvoyu oluştu. Başta İstanbul ve Ankara almak üzere İzmir, Eskişehir, Kültürlü, Denizli, Antalya ve Balıkesir şehirlerinden özel araçlarıyla gelenler, jandarma ekipleri tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında denetlendi. Şoför ve vatandaşlara tedbirlere uymaları konusunda uyarı yapıldı. Jandarma asayiş, narkotik ve bomba detektör köpekleri ilk önce toplu taşıma araçları edinmek üzere kontrol yaptı. Jandarma ekipleri 7 saatte 11 bin 375 aracı kontrol etti. 13 bin 897 kişinin ise kimlik sorgulamasını gerçekleştirdi.

Marmaris girişinde tam kapanma öncesi 10 kilometre araç konvoyu

Denetimlerde 8 vasıta belge eksikliği sebebiyle trafikten çektirildi. Haklarında farklı alanlara yönlendirilmiş mahkemeler tarafından yakalama ve cebren getirme kararı yer alan 34 kişi gözaltına alındı. ‘Uyuşturucu madde bulundurmak’ suçundan hakkında tutuklama kararı yer alan 2 kişi de yakalandı. Antalya’dan Marmaris’e tatile gelen Ayşe Gülyüz, “Ailemle beraber değişim yapıp evvelden rezervasyon yaptırdığımız otele tatile gidiyoruz. Tedbirlerimizi alıp izole ve huzurlu tatil yapacağız” dedi.

İlaç mümessili Ahmet Şevket Tanyer ise, “Bize kapanma değil. Sürekli hastaneleri dolaşacağız. Tedbirimizi alıp işimizi yapacağız” dedi.

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir