İstanbul

Küçükçekmece ’de sokak hayvanlarına özel tam donanımlı hastane

İSTANBUL- Küçükçekmece Belediyesi, sokak hayvanları için tam donanımlı bir bakım Rehabilitasyon ve Tedavi Merkezi kurdu. Merkez hakkında data veren Küçükçekmece Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Saniye Yıldız, “Merkezde hizmetlerimizin tamamı ücretsizdir. Vatandaşlarımız herhangi bir olgu ile karşılaştıklarında belediyemizi araması yeterlidir” dedi.

Küçükçekmece Belediyesi, cadde hayvanları için Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Tedavi Merkezi ’ni hayata geçirdi. Merkezde İnhalasyon uyuşma cihazı, röntgen cihazı, renkli ultrason, köpek yoğun bakım ünitesi, kedi yoğun bakım ünitesi, hemogram, biyokimya, idrar inceleme cihazlarımız ile bütün donanımlı olarak hizmet veren Rehabilitasyon ve Tedavi Merkezi engelli sokak hayvanlarına unutmadı.

 8 BİN M2 BÖLGE ÜZERİNE KURULDU

2020 yılı içerisinde hizmete açılan Cadde Hayvanları Rehabilitasyon ve Çare Merkezi; 2 bin metrekare kapalı bölge, 6 bin metrekare açık bölge olmak üzere toplam 8 bin metrekare alan üzerine   kuruldu. Merkezimiz yönetimsel bina, hastane bölümü (2 operasyon odası, 2 tetkik odası, görüntüleme odası, laboratuvar, eczane, kedi bakım ünitesi (250 kapasiteli), köpek hayat alanı (100 kapasiteli), engelli kedi hayat alanı (60 kapasiteli), kanatlı hayat alanından oluşmaktadır.

“MERKEZİMİZ BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZIN ZİYARETİNE AÇIKTIR”

Küçükçekmece Belediyesi Baytar İşleri Müdürü Saniye Yıldız, “Merkezimiz 8 bin M2 alan üstüne kuruldu. Girişte hayvanlarımız baytar hekimlerimiz kadar hastalıklarına kadar sınıflandırıldıktan daha sonra birimlere yerleştirilmektedir. 6 baytar hekim, 1 veteriner işleri şefi elde etmek üzere toplam 16 personelle hizmet vermekteyiz. Merkezimiz temmuz ayı itibariyle  Atakent Mahallesine taşınmıştır. Bizler sokak hayvanlarına hizmet veriyoruz. Hizmetlerimizin tamamı ücretsizdir. Vatandaşlarımız herhangi bir vaka ile karşılaştıklarında belediyemizi araması yeterlidir. Ekiplerimiz çabucak zarar görmüş ya da hasta hayvanı merkezimize getirecektir. bununla birlikte merkezimiz tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açıktır” dedi.

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir