İstanbul

Koronavirüs önlemleri kapsamında zabıta ekipleri denetimlerini sürdürüyor

İSTANBUL, – İçişleri Bakanlığı göre yayımlanan genelge kapsamında HES kodu sorgulama, masalar arası 1.5 metrelik uzaklık, iş yerinin genelge doğrultusunda yüzde 50 kapasite ile çalışması, 07:00-19.00 arası herif kabulü gibi konularda Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kadar denetleniyor.

Denetim ve bilgilendirme çalışması esnasında usulsüz fiyat artışlarını engellemek için iş yerleri ayrıntılı kontrollerden geçiriliyor.

Turuncu renk ile yüksek tehlike kategorisinde yer alan İstanbul ’da; kafe, restoran ve benzer işletmelerin açılması ile ilçedeki denetimlerini artıran belediye, süreci kontrollü bir şekilde yöneterek virüsün yayılmasını durdurmak amacı ile detaylı teftişlerin yanı sıra; ilgili işyerlerine yönelik bilgilendirmede de bulunuyor.

DENETİMLER SIRASINDA KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ KAPSAMINDAKİ KURALLAR HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPILIYOR

Bakkal, fırın ve market teftişlerine kafe ve restoranları da ekleyen ekipler bir yanlamasına hijyen denetimlerini gerçekleştirirken bir yandan da iş yerlerinin fiyat politikalarını denetleme ediyor.

Denetimler sırasında koronavirüs önlemleri kapsamında maske takılması, ambalajlı ürün satışı, gramajlar ve genel temizlik kontrolleri yapılırken, meslek yeri sahiplerine ve çalışanlarına kurallar hakkında bilgilendirmede bulunuluyor.

Yeni kontrollü normalleşme sürecinde temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra, tüm iş kolları ve hayat alanları için belirlenen tedbirlere uyulması için denetimler devam edecek.
“VATANDAŞIMIZIN MAĞDURİYET YAŞAMAMASI İÇİN DENETİMLERİMİZİ DEVAM ETTİRECEĞİZ” 

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Zabıta ekiplerimiz yoğunlaştırdıkları kontrollerde kurallar ve fiyat politikaları konusunda esnafımızın gerekli hassasiyeti göstermeleri hususunda kendilerine uyarılarda bulunuyor. Vatandaşımızın mağduriyet yaşamaması için denetimlerimizi kesintisiz devam ettireceğiz. Ancak halen riskli kategoride olduğumuzu unutmadan kurallara harfiyen uymamız gerekiyor” dedi.

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir