Gündem

Kocaeli’de flaş karar! Marketlerde bazı ürünlerin satışı yasaklandı

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 17 Mayıs pazartesi günü saat 05.00’e dek sürecek olan tam kapanma döneminde şehir halkı genelinde alınması gereken ek tedbirleri değerlendirdi.

İlave tedbirlere ilişkin toplantıda alınan kararlar Kocaeli Valiliğinin internet sitesinde yayımlandı.

Buna tarafından, bünyesinde perakende olarak inşaat malzemesi, hırdavatçılık, tekstil, giyim, züccaciye, çanta ve kundura, halı, mobilya, elektronik ürünler, beyaz eşya ve klima, kırtasiye ve otomotiv ürünleri satış reyonları yer alan marketlerin bu reyonlarının, belli başlı faaliyet alanı bu ürünlerin satışı olan işyerleri için getirilen kısıtlamalara tabi olmasına, bu reyonların ve bulundukları katların kapatılmasına, müşterilerin bu reyonlara ulaşmasını yasaklayıcı fiziksel tedbirlerin alınmasına karar verildi.

Söz konusu kurul kararında, kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edileceği, konusu kabahat teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195. maddesi kapsamında zorunlu adli işlemlerin başlatılacağı belirtildi.

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir