İstanbul

Kartal ’da 556 personelle denetim seferberliği

İSTANBUL, – Dünya çapında salgına niçin olan Covid-19 virüsünün yayılmasını önlemek nedeniyle alınan tedbirlerin denetimi için Kartal ’da seferberlik başlatıldı.

Kartal Kaymakamı Abdullah Demir; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Uçar ve ilçedeki öteki kurumların yetkilileri ile birlikte Kartal Anadolu Adliyesi ’nin de yer aldığı Mustafa Kemal Caddesi ile Cevizli Mahallesi ’ndeki işyerlerinde salgın ile uğraş kapsamında alınması gereken önlemleri yoklama etti.

Kaymakam Demir, 30 ’dan pozitif işyerine uğrayarak işyerleri ve vatandaşların maske, uzaklık, hijyen, ateş ölçümü, HES kodu sorgulaması gibi kurallara ve alınması gereken önlemlere uyup uyulmadıklarını teftiş ederken bir yana da müşterilerin işletmelerle ilgili gördükleri eksiklikleri sordu.

“HEDEFİMİZ DENİZLERİMİZ GİBİ MASMAVİ BİR İSTANBUL”

Kontrollerin ve alınan tedbirlerin halk sağlığının korunması için yapıldığını gösteren Kaymakam Abdullah Demir bir seferberlik başlattıklarını belirterek şöyle konuştu “Bugün İstanbul turuncu kategoridedir. Bizim hedefimiz denizlerimiz gibi İstanbul’un da gök mavisi bir kategori içinde yer almasıdır. Bu hedefle beş yüz elli altı personelimizle birlikte İstanbul’un genelinde olduğu gibi hepimiz denetime çıktık. Esnafımızı da paydaşlarımız olarak görüyoruz. Ekiplerimiz de esnafımızı bu maksat doğrultusunda yönlendirerek rehberlik yapıyor. Esnafımıza; önemlerin mavi kategoriye geçişimizi sağlayacağını anlatmaya çalışıyoruz. Mavi kategoriye ulaştığımızda esnafımızın şu esas kadar çektiği sıkıntılar da sona erecek. Ne dek tedbir alırsak ve tedbirlere uyarsak hedefimize öyle erken ulaşmış olacağız. Umarım başarılı olacağız ve hep beraber İstanbul’da da masmavi bir kategoriye ulaşmış olacağız. “

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir