İstanbul

Kartal Belediyesi’nden ‘Ciğerlerimiz Nefes Alsın’ projesi

İSTANBUL, – Kartal Belediyesi, Yeşilay Haftası ’nda sigara bağımlılığına karşısında misal bir sosyal yükümlülük projesi başlattı. Sigaranın sağlığa olan zararı ve orman yangınlarının büyük kısmına sigara izmaritlerinin neden olmasından yola çıkılarak, ‘Ciğerlerimiz Nefes Alsın ’ ismi verilen projeyle, bağımlıların sigarayı bırakması teşvik ediliyor. 

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Denetim Müdürlüğü, 1-7 Mart Yeşilay Haftası ’nda misal bir sosyal yükümlülük projesiyle sigara bağımlılığına karşı savaş açtı. ‘Ciğerlerimiz Nefes Alsın ’ projesiyle sigarayı bırakarak, boş sigara paketlerini Kartal Belediyesi Hizmet Binası girişindeki kutuya bırakan vatandaşlara fidan hediye ediliyor.

BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL ’DEN SİGARA BAĞIMLILARINA ÇAĞRI

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, sigara kullanan Kartallılara projeye katılma çağrısında bulunarak, sigara kullanımının sadece insan sağlığına yok, doğaya da ciddi zarar verdiğine uyarı çekti. Başkan Gökhan Yüksel, “Kartal Belediyesi ailesi olarak, bu yıl Yeşilay Haftası nedeniyle sigara bağımlılığına aleyhinde savaş açıyoruz. Dünya Sıhhat Örgütü verilerine tarafından, 50 sene baştan başa her gün bir paket sigara içen biri, çevremizde; 1,4 milyon litre suyun ve 3226 metrekare toprağın yok olmasına neden oluyor. Sigaranın hem sağlığa hem de çevreye verdiği zarardan nedeniyle, ‘Ciğerlerimiz Nefes Alsın ’ ismini verdiğimiz projemizle sigara bağımlılığına karşı savaş açıyoruz. Sigara kullanan bütün Kartallı komşularımızı projemize katılmaya ziyafet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Mart ayı baştan başa devam edecek olan, ‘Ciğerlerimiz Nefes Alsın ’ projesine katılarak sigarayı bırakan vatandaşlar, armağan fidanlarını Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ’nden alabilecek.

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir