İstanbul

‘Kadın ’ temalı kısa film senaryo yarışması başladı

İSTANBUL, – ‘Kadın ’ın toplumdaki yeri ve önemi üzerine pozitif görüntü açısıyla film senaryosu üretilmesini hedefleyen Sancaktepe Belediyesi, ‘Yarınlara kalsın ’ projesi zarfında kısa film devamlılık yarışması düzenliyor.

Sevgisi, vefası, sabrı, af edici yapısı ve anaç yüreği ile cennetin habercisi toplumun rol modeli kadınlarımız için sanat alanında düşünen ve üreten kalemleri bir tema civarda katma layık üretmeye çağıran Sancaktepe Belediyesi “Yarınlara kalsın” projesi zarfında kısa film süreklilik yarışması düzenliyor. Yarışmanın jüri Başkanlığını Türk sinemasının önemli ismi Hülya Koçyiğit yapacak. Jüri üyeleri ise meşhur oyuncu İpek Tuzcuoğlu,  sanatkâr yönetmenler Derviş Zaim, Nazif Tunç, Senaryo Yazarı Hilal Çelenk, Muhammed Emre Kaya, Elif Sude Hamamcı, Mustafa Burak Doğu ve Yeşim Tonbaz gibi sinema ve tiyatro dünyasının manâlı isimlerinden oluşuyor.

Yarışmaya katılacak olan adaylar asıl temaya sadık kalmak şartıyla benzersiz bir biçimde herhangi bir yerden seçme parça yapmadan şekillendirecekleri eserleri için Dünya Kadınlar günü olan 8 Mart (bugün) tarihinden başlayarak 30 Nisan 2021 tarihine kadar tatbik yapabilecekler.

Birinciye 15 bin, ikinciye 10 bin ,üçüncü olan kişiye ise 5 bin lira para ödülünün verileceği yarışmaya bulunma isteyen adaylar, yarışma şartnamesine ve dilekçe bilgilerine www.yarinlarakalsin.com web sitesi üzerinden ulaşıp başvurularını yapabilirler.

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir