İstanbul

İlkbaharın gelişini yürüyüşle karşıladılar; şehitleri unutmadılar

İSTANBUL, –  Ümraniye Belediyesi göre düzenlenen etkinlikte bir araya gelen gençler, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Şimşek ile birlikte yürüyüş gerçekleştirdi. Sabahın erken saatlerinde başlayan yürüyüşte helikopter kazasında şehit olan 11 asker unutulmadı. Türk Bayraklarıyla gerçekleştirilen yürüyüş sonrası Başkan Şimşek, gençlerle sohbet etti.

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Bahar Yürüyüşü’ onlarca genci Ümraniye Millet Bahçesi’nde bir araya getirdi. Etkinlikte, geçtiğimiz perşembe akşamı Bitlis’in Tatvan İlçesi’nde meydana gelen helikopter kazasında şehit olan askerler de unutulmadı. Türk Bayrakları eşliğinde gerçekleştirilen yürüyüş sonrası Başkan İsmet Yıldırım gençlerle bir araya geldi.

“BU VATANI GENÇLERLE BİRLİKTE YÖNETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Helikopter kazası sonrası şehit olan askerler için Allah’tan rahmet dilediğini belirterek sözlerine başlayan Başkan İsmet Yıldırım, “Ümraniyemizin gençleriyle birlikte bir yürüyüş gerçekleştirdik. Bugün baharı başlatmış olduk. Biz 12 ay boyunca cumartesi ve pazar günleri buradayız. Biliyorsunuz bu hafta elim bir kaza sonucu 11 şehit verdik. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Millet olarak başımız sağ olsun, şehitlerimizin ailelerine taziye diliyorum. Emrindeki gençlerimizin bu ruhu ile vatanın bölünmez bütünlüğü, sancak, devlet ve irk ruhunu gençlerimize vererek bu birlikteliği hem sporda ayrıca dayanışmayla sürdüreceğiz. Gençlerimize güveniyoruz, bir göre kalem tutan üstelik da dünya ile yarışacak gençler istiyoruz. Ümraniye’de de gençlerin sanat, spor ve her türlü sosyal aktivitede yanlarındayız. Gençlerle aramız iyi, onlar iyi fakat varlar. Vatanın bölünmez bütünlüğünün ruhuyla gençlerle birlikte bu vatanı yönetmeye devam edeceğiz” dedi.

“ŞEHİTLERİMİZ NEDENİYLE YÜREĞİMİZ BURUK”

Neşeli bir yürüyüş gerçekleştirdiklerini gösteren Elif Buse, “Öncelikle böyle bir yürüyüş düzenlediği için başkanımıza fazla teşekkür ediyorum. Gençlerle bir arada olmak onun için fazla hoş. Burada almak ve böyle bir etkinlikte yer edinmek çok güzeldi umarım devamı gelir” dedi. Yürüyüşe katılan İdris Taha ise “Öncelikle belediye başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Pandemi öncesinde belediye başkanımızla irk bahçesinde hep birlikte yürüyüşler yapıyorduk. Yasaklar sebebiyle ara vermiştik. Normalleşmeyle birlikte her tarafta arkadaşlarımız ve belediye başkanımızla bir araya geldik. Bundan dolayı mutluyuz. Tabi şehitlerimiz nedeniyle yüreğimiz buruk. Onlara da buradan Allahtan rahmet diliyorum” diye konuştu.

Parkurun azıcık uzun olduğunu bildiren bazı gençler Başkan Yıldırım’ın temposuna yetişmekte zorlandıklarını belirterek, “Başkanla birlikte yürümek fazla güzeldi arada koşarak ona yetişmeye çalıştık” dedi.

Yürüyüş sonunda Başkan Şimşek gençlerle kahvaltı yaptı.

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir