Gündem

İbret olsun

Şubat ayında sosyal medyaya yansıyan görüntülerde Kocaeli ’nin Körfez ilçesinde yaşayan Nurcan Serçe ’nin (36), 14 yaşındaki kızı Dilek ’i ağır bir şekilde darp ettiği görülüyordu. Görüntülerin arkasında başlatılan soruşturmada gözaltına alınan anne Nurcan Serçe, suçunu itiraf ederek pişman olduğunu söylemişti. Ayrıldığı eşinden 4 çocuğu olan Serçe ’nin öteki çocuklarını dövdüğü için de daha önceden soruşturma yapıldığı anlaşıldı.

Son soruşturma dahilinde ifadeleri alınan çocuklar da annelerin kendilerini dövdüğünü anlattı. Çocuklardan biri ifadesinde Serçe ’nin birlikte yaşadığı ve Istek ’in dövüldüğü anları videoya alan Hayrettin Bahar ’ın annelerini kendilerini dövmesi için aralıksız kışkırttığını söyledi ve “Annem bizi döverken Hayrettin bir sopa getirir ve annemin bizi sopayla dövmesini isterdi” diyerek yaşadıkları korkuyu anlattı.

EN AĞIR CEZA

class=’cf’>

Soruşturmayı tamamlayan savcılık anne için ‘çocuğu kasıtlı olarak öldürmeye girişimde bulunmak ’ suçlamasıyla; çocukları dövmesi için anneyi kışkırtan Hayrettin Bahar için de ‘çocuğu öldürmeye azmettirmek ’ suçlamasıyla iddianame hazırladı. Her ikisi için de ‘ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ’ istendi. Ancak suç teşebbüs aşamasında kaldığı için 20 yıla kadar hapse dönüşecek.

İbret olsun

Hürriyet 7 Şubat 2021 ’de “Vicdansızlığın kaydı” başlığıyla olayı gündeme taşımıştı. Sosyal medyaya yansıyan görüntüler fazla fazla kişinin tepkisine niçin olmuştu.

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir