Gündem

Genç doktor Süleyman Törehan Tarık’tan acı haber! Koronavirüse yakalanıp atlatmıştı

Ankara Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp bölümünü bitirip geçen yıl Akdeniz Üniversitesi Hastanesi ’nde görevine başlayan, bununla birlikte Fizik Çare ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı ’nda araştırma görevlisi olan Dr. Süleyman Törehan Tarık, yaklaşık 4 ay önce rahatsızlandı. Ödev yaptığı hastaneye kaldırılan Dr. Tarık ’ın yapılan tetkiklerinde bağışıklık sisteminin bozukluğuna alt büyüyen ve hemofagositik sendromu olarak tanıdık HLH hastalığı teşhisi konuldu. Hastanede tedaviye alınan Dr. Tarık, önceki gün meslektaşlarının tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi ’ndeki işlemlerin ardından Dr. Süleyman Törehan Tarık ’ın cenazesi, memleketi Kütahya ’ya getirildi. Koronavirüs tedbirleri nedeniyle cenaze namazı Şehir Mezarlığı ’nda kılınan Dr. Tarık, ailesi, akrabaları, yakınları ve üniversiteden arkadaşlarının gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Genç doktor Süleyman Törehan Tarıktan acı haber Koronavirüse yakalanıp atlatmıştı

class=’cf’>

KORONAVİRÜSÜ YENMİŞ

Dr. Süleyman Törehan Tarık ’ın amcası Ali Tarık, yeğeninin fazla başarılı bir öğrencilik hayatı geçirip, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi ’ne hekim olarak atandığını söyledi. Bu süreçte 3 ay boyunca Covid-19 servisinde tahsis yaptığını ve bu sürede koronavirüse yakalanarak atlattığını anlatan Ali Tarık, “Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp bölümünü derece ile bitirdi. Geçen sene mayıs ayında Akdeniz Üniversitesi Hastanesi ’ne hekim olarak atandı. Burada pandemi servisinde 3 ay tahsis yaptı. Görev yaptığı dönemde koronavirüs hastalığına yakalandı ve atlattı. Fakat hastalığını tamamen atlattıktan daha sonra bir türlü kendine gelemedi. Takriben 4 ay önce yapılan muayenede kan değerlerinde sorun olduğu ve ciğerlerinde büyük problemler oluştuğu anlaşıldı. Tayin yaptığı Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nin yoğun bakımında yapılan bütün müdahalelere karşın kurtarılamadı. Bir değişiklik kan hastalığı olduğu bizlere söylendi. Genç yaşta büyük bir değerimizi kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz” dedi.

Genç doktor Süleyman Törehan Tarıktan acı haber Koronavirüse yakalanıp atlatmıştı

class=’cf’>

ÜNİVERSİTEDEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Dr. Süleyman Törehan Tarık ’ın atama yaptığı Akdeniz Üniversitesi de başsağlığı mesajı yayınladı. Üniversite internet sitesinden yayınlanan mesajda, “Üniversitemiz hastanesinde devir yapan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı ’nda araştırma görevlisi Dr. Süleyman Törehan Tarık ’ı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve Akdeniz Üniversitesi ailesine bono sağlığı dileriz” denildi.

Genç doktor Süleyman Törehan Tarıktan acı haber Koronavirüse yakalanıp atlatmıştı

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir