Gündem

Denizli’de cadde ve sokaklarda insan yoğunluğu

Denizli, Türkiye’nin koronavirüs haritasında yüksek tehlikeli iller kategorisinde turuncu renkte yer alıyor. Sokağa çıkma kısıtlamasının hafta içi saat 21.00 ile 05.00 aralarında, hafta sonu ise sadece pazar günü uygulandığı Denizli’de cadde ve sokaklardaki insan kalabalığı dikkate çekti. Hafta içi farklı alanlara yönlendirilmiş nedenlerle çıkamayanlar, sokağa çıkma kısıtlamasının olmadığı cumartesi günü kendini açık havada attı. Halkın maske kuralına uyduğu görülürken, sosyal mesafeye ise uymadıkları gözlendi.

Tedbirlere uyulmasını isteyen dere ocağı işletmecisi Eyüp Sütçü, “Bu hastalıktan kurtulmamız için herkesin tedbirlere uyması gerekiyor. Bilhassa mutasyonlu virüs çabucak yayıldığı için maskeye, sosyal mesafeye ve hijyene dikkat etmeliyiz. İşi olmayanlar evden çıkmasın. hemen turuncu renkte olduğumuz için pazar günleri yasaklanmış var. Ama havalar ısındıkça ve vatandaşlar tedbirlere uymaz ise kırmızı renk oluruz ve hafta sonu kapanabilir” dedi.

Bir mağazada tezgahtar olarak çalışan Feriştah Şükün, “Caddeler, sokaklar insan batmış, virüsten korunmak için herkesin tedbirlere uyması gerekiyor. Hafta sonu olunca herkes dışarı çıkmış. Turuncu renkte olduğumuz için cumartesi kısıtlama yok ama böyle giderse kısıtlama 2 güne çıkabilir” dedi.

class=’cf’>

Spor mağazası işleten Belirlenmiş Manas, “Denizli’nin kırmızı renge geçmemesi için kurallara sıkı sıkı uymalıdır. Caddeler topluluk, vatandaşlar mesafeye dikkat etmiyor. Bir an önce önlem alınmalıdır” dedi. Mesut Güler ise, “Hastalıktan korunmak için yurttaş olarak tedbir edinmek elimizde. Kurallar da belirli, sosyal uzaklık, temizlik ve maskedir. Denizli, turuncudan kırmızıya içten yükselişti. Kırmızıya yükselip, tedirgin günler yaşamak yerine, kurallara alıntı yapmak elimizde. Aşı süreci tamamlanıncaya dek yurttaş olarak tedbirlere uymalıyız” diye konuştu.

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir