Adana

Denetime çıkan Adana Valisi Elban: Hedefimiz mavi

Gülşah ÖZGEN-Eser PAZARBAŞI/ADANA,- ADANA’da Valisi Süleyman Elban kentte gerçekleştirdiği koronavirüs denetiminin arkasında yaptığı açıklamada Adanalılar’ın kurallara uyduğunu belirterek, “Biz haritada sarı gruptayız. Hedefimiz mavi. İnşallah en kısa sürede onu yakalarız” dedi.
Koronavirüsle uğraş dahilinde kontrollü normalleşme döneminde dinamik kontrol modeline geçildi. Bugün tüm yurtta gerçekleştirilen geniş detaylı koronavirüs denetimleri Adana’da Cemalpaşa Mahallesi Mustafa Gümüşdamla Caddesi’nde başladı. Denetime Adana Valisi Süleyman Elban, Emniyet Müdürü Doğan İnci, Seyhan Kaymakamı Mustafa Yavuz, polis ekipleri ve zabıtalar katıldı. Polis ve zabıtalar vatandaşlara maske dağıtıp uyarılarda bulunurken Vali Elban caddede yer alan işletmeleri ziyaret ederek tedbirlere uyulup uyulmadığı teftiş etti. 
KURALLARA UYMAYA DEVAM EDİLMELİ
Esnaf ve vatandaşlarla kısa sohbetler yapan Elban, denetimle ilgili yaptığı açıklamada şöyle konuştu: 
“İlimiz 2’nci derece tehlikeli iller grubunda yer alıyor. O manada da özellikle yeme-içme yerleri başta olmak elde etmek üzere çoğu yerler kararlarda belirtilen süreler zarfında ve açıklanmış oranlarda yani mesafe şartlarına uygun şekilde açıldı. Kapalı olduğu dönemde ve öteki kuralların uygulandığı dönemde Adanalı hemşehrilerimiz kurallara çok önemli uydular. Bize çok takviye oldular. Görevli arkadaşlarımız alanda kuralların uygulanmasıyla ilgili kontrol yaptılar ve bu netice ortaya çıktı. Bu güzel birşey fakat bundan sonra da yeme-içme mekanları olmak üzere işletmelere girilirken HES koduna uyulması, yeme-içme dışındaki zamanlarda tekrar maske kuralına uyulması, masalar, sandalyeler arasındaki mesafe şartlarının sağlanması, temizleme, uzaklık ve maskenin her alanda kullanımı konusuna, ister kamusal görünen ister görünmeyen alanda yeniden bu kurallara uymaya yeniden devam edersek illaki bu pandemi sürecini en düşük hasarla, minimum bıkkınlık ile atlatırız.”
‘REHAVETE KAPILMAZSAK VİRÜSÜN ÜSTESİNDEN GELİRİZ’
Koronavirüsün niteliği gereği fazla çabuk çoğalmaya ve seri bulaşmaya müsait bir yapısı olduğunu andıran Vali Elban, “Ara Sıra uzun uğraşlarla çok büyük emeklerle elde edilmiş bu galibiyet ya da bu güzel tablo bir anda bozulabilir. Dolayısıyla bunun devamı hepimizin gayretine, dikkatine kalıyor. Takriben 3 aydır yeme-içme mekanları kapalıydı. Bulunduğumuz sokak de bu mekanların bol olduğu caddelerden birisi. Hakikaten caddelerde bir hüzün, bir kasvet havası vardı. Lakin şimdi görüyorum fakat cadde hayat dolu ve halk müziği daha mutlu. Gönül Rahatlığıyla gördük ama ırk maske ve mesafe kurallarına olabildiğince dikkat ediyorlar. İnşallah rehavete kapılmazsak il olarak da ülke olarakta biz bu virüs nüsubetinin üstesinden geliriz diye düşünüyorum. Biz haritada sarı gruptayız. Hedefimiz mavi. İnşallah en kısa sürede onu yakalarız” diye konuştu. 

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir