Adana

Çukurova zabıtasından pandemi denetimi

ADANA,- ÇUKUROVA Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kısıtlamaların kısmen kaldırılması sonrası lokanta, kafe ve güya iş yerlerinde pandemi denetimi gerçekleştirdi. Denetimlerde esnaf ve vatandaşlar uyarılırken, maske-uzaklık ve hijyen uyarıları yapıldı.
Kentteki pandemi kısıtlamalarının kısmen kaldırılmasının arkasında İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda Çukurova Belediyesi Zabıta ekipleri her tarafta açılan lokanta, kafe ve güya hizmetler veren işyerlerine yönelik denetimler gerçekleştirildi.
Denetimlerde iş yerlerinin maske-uzaklık ve hijyen konularına uyup uymadığı yoklama edildi. Ekipler meslek yeri sahipleri, çalışanlar ve vatandaşlara kurallara uymaları konusunda uyardı ve kurallara uyulmasının yaşamsal siklet taşıdığına dikkat çekti.
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, son derece huzursuz geçen sürecin daima birlikte aşılacağına inandığını belirterek, “Bu konuda bütün ekiplerimiz üzerlerine düşen çalışmayı yapıyor fakat en büyük ödev hemşehrilerimize düşüyor. Kurallara uyarsak pandeminin negatif etkilerini en aza indirmiş oluruz. Lokanta ve kafe gibi işyerlerinin açılması, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamalarının kaldırılması olumlu bir gelişme. Ancak bunun sürekli ışık halkası gelmesi kurallara uymamıza yan. Somurtkan halde yeni kısıtlamalar gündeme gelir. Lütfen fazla uyarı edelim, kurallara uyalım” dedi.

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir