İstanbul

BUİKAD İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri sahiplerini buldu

Cansel ORUÇ/İSTANBUL,-BURSA İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) kadar bu yıl 12.si gerçekleştirilen “İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri” sahiplerini buldu. BUİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Av. Oya Eroğlu, yaşamın her kesiminde kadının varoluşunu karşılamak ve güçlendirmek amacıyla yol gösterici olmaya gayret ettiklerini söyledi.

Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) tarafından bu sene 12.si gerçekleştirilen ‘İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri ’ pandemi nedeniyle farklı bir konseptle sahiplerini buldu. Birli TV ekranlarında ve dijital platformlarda Yekta Kopan ’ın sunumu ile canlı yayınlanan ödül töreninde Ulusalda Yılın En Başarılı İş Kadını Gamze Cizreli seçilirken, Bursa ’da Yılın Başarılı Girişimci İş Kadını Ödülü ise Nermin Atalay ’a verildi.

BUİKAD ’ın 12 yıldır geleneksel olarak düzenlediği İş Yaşamında Başarılı Bayan Ödülleri dağıtıldı. Pandemi önlemleri gereği BIRLI TV ekranlarında ve dijital platformlarda canlı yayınlanan ödül törenineBursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, BTSO Meclis BaşkanıAli Uğur, TOBB KGK Doğu Marmara Temsilcisi ve Bursa KGK BaşkanıSevgi Saygıdeğer gibi büyük kasaba protokolünün önde gelen isimleri video konferans ile katılırken, UN Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dördüncü, KAGİDER Başkanı Emine Erdem, TÜRKONFED Idare Heyeti Başkanı Orhan Turan, MARSİFED Başkanı Ramazan Kaya, Futurist, Ekonomist, Dijital İletişim ve Yazılım Ajans Başkanı Ufuk Tarhan gibi iş dünyasının önde gelen isimlerde desteklerini tekrar video konferans yöntemiile gösterdi.

“İLHAM VEREN KADINLARI VE ONLARA BEDEL VEREN KURUMLARI ÖDÜLLENDİRİYORUZ”

Programın başlangıç töreninde konuşan BUİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Av. Oya Eroğlu, 14 yıldır yaşamın her kesiminde kadının varoluşunu sağlamak ve güçlendirmek amacıyla yol gösterici olmaya gayret ettiklerini bu senede dijital platformlar üstünde de olsa ödül törenini gerçekleştirmenin heyecan ve onurunu yaşadığını söyledi.

Dernek olarak hayata geçirdikleri bütün projelerin sürdürülebilir olması için özel bir uğraş gösterdiklerini vurgulayan Başkan Oya Eroğlu; “12 yıldır ara vermeden yaptığımız Noktalama Projesi ile Üniversite öğrencisi genç kızların belirli adımlarla meslek hayatına hazırlanmasını amaçladık. Koçluk eğitimleri almış gönüllü BUİKAD üyeleri, Bursa Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesinin 3. ve 4. sınıfında okuyan kız öğrencilerine koçluk yaparak kariyer planlamalarında takviye olmuş, bu Proje ile on yılda 500 ’den fazla kız öğrenciye ulaştık. ILO ve İŞKUR iş birliği ile gerçekleştirilen “Kadınlar İçin Daha Fazla ve Daha İyi İşler; projesinin Bursa paydaşlığını üstlendik. 150 kadın girişimciye mentörlük yaptık. Bunlardan 22 ’si kendi işini kurdu. Hali hazırda 3 Avrupa Birliği Projesi ’ne ortaklık yapıyoruz. Global Compact Küresel İlkeler Sözleşmesi imzacısı olarak; BUSİAD ve Yeşim Tekstil ile birlikte Kadının Güçlenmesi Bursa Platformu ’nun kurulmasına öncülük ettik” dedi. Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi.

YILIN EN BAŞARILILARI ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU

Yapılan değerlendirmeler sonucunda ulusal kategoride Yılın Başarılı İş Kadını Gamze Cizreli seçildi. Yılın Ayrım Yaratan Kadını Ödülü ise Doç. Dr. Özge Karadağ Çaman ’ın oldu. Yerel kategoride Bursa ’nın Başarılı Girişimci İş Kadını Ödülü Nermim Atalay ’a verildi.  Bursa ’nın Yılın Başarılı Bayan Yöneticisi Gonca Tıknaz seçilirken, Bursa ’da Yılın Kadını Destekleyen Şirketi Ödülü ise ChassisBrakes International A HitachiGroupCompany firmasına verildi. BUİKAD Özel Ödülü ise bu zorlu pandemi sürecinde gösterdikleri üstün özverili çalışmaları ile hayatımızda ne denli bir öneme sahip olduklarını bir defa daha bizlere gösteren bütün sıhhat çalışanlarımız adına Dr. Nalan Yıldız ve Dr. İlknur Gülsün Ünal ’a ibraz edildi.

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir