İstanbul

Beşiktaş ’ta zabıta ekipleri yeme içme yerlerini denetledi

İSTANBUL, – Beşiktaş Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri yeni kontrollü normalleşme zarfında yeme ve içme yerlerini denetledi.  Zabıta ekipleri yapılan denetlemelerde, işletmecilere, yüzde 50 kapasiteyi aşmamaları ve masalar arasındaki mesafeye uyarı etmeleri konusunda uyarılarda bulundu. Denetimlerin sıkı bir şekilde süreceğini bildiren Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat; “Beşiktaşlı komşularımızın sağlıklı bir şekilde hizmet alabilmesi adına, ekiplerimiz, ilgili yerlerde kontrolleri yapıp zorunlu tüm önlemleri almaya devam edecek. Ekiplerimiz, işletme sahiplerine kontrollü normalleşme döneminde uyulması gereken kurallar hakkında da bilgi verecek ” İfadelerini kullandı.

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ HER GÜN DENETİM GERÇEKLEŞTİRİYOR

Türkiye ’de yeni kontrollü normalleşme süreciyle beraber, vatandaşlar bundan böyle yeme içme yerlerinde oturarak hizmet alabilecek. Bu kapsamda Beşiktaş Belediyesi Zabıta Müdürlüğü de ilçenin farklı yerlerinde her gün denetleme gerçekleştiriyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre toplum sağlığını önceleyen tedbirleri ve önlemleri alan belediyenin zabıta ekipleri, yeni kontrollü normalleşme süreci ile birlikte 07.00-19.00 saatleri aralarında etkinlik gösterecek olan yeme içme yerleri olan lokanta, lokanta, kafeterya, pastane, tatlıcı ile kıraathane ve çayevi gibi meslek yerlerini denetledi. Zabıta ekipleri denetleme sırasında HES kodu sorgulama, masalar arası 1.5 metrelik uzaklık, iş yerinin yüzde 50 kapasite ile çalışması, 07:00-19.00 arası müşteri kabulü gibi konularda uyarılarda bulundu.

Yeni kontrollü normalleşme sürecinde temizleme, maske ve uzaklık kurallarının yanı sıra, bütün meslek kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması için denetimlere devam edecek olan Beşiktaş Belediyesi Zabıta Ekipleri, işletme sahiplerine kontrollü normalleşme döneminde uyulması gereken kurallar hakkında da bilgi verdi.

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir