Adana

Başkan Zeydan Karalar, 8 Mart ’ı kadınlara ayırdı

ADANA,- ADANA Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle sabahtan saatlerinde Merkez Park ’ta, Büyükşehir ’in uzman eğitmenleri eşliğinde spor yapan kadınlara sürpriz yaptı. Kadınlara karanfil ve armağan veren Başkan Zeydan Karalar, sonradan bir tekstil firmasında çalışan kadınları ziyaret edip çiçek sundu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ’ın, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ’nde katıldığı ilk faaliyet, Merkez Park ’taki spor aktivitesi oldu. Adana Büyükşehir Belediyesi spor eğitmenleri eşliğinde spor yapan kadınlara karanfil ve hediye veren Başkan Zeydan Karalar, spor yapmanın ruhsal ve fiziksel sıhhat için önemine değindi.
Dünya Emekçi Kadınlar Günü ’nün, birlik, dayanışma ve mücadele günü olduğunu bildiren Başkan Zeydan Karalar, kadınların iş ve toplumsal yaşamda daha iyi haklar elde etmesi için hayatlarını feda edenlerin anıldığını da kaydetti.
‘EŞİTLİK SAĞLANANA KADAR MÜCADELEYE DEVAM’
Türkiye Cumhuriyeti ’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ’ün yerine getirmek istediği gibi, kadını eşdeğer ve hayata dair her alanda bulunan bir kişi haline getirmek için çalıştıklarını söyleyen Başkan Zeydan Karalar, “Kadının sosyal hayatta, alıştırma hayatında, siyasal hayatta, idareci olma konumunda da erkeklerle benzeyen ve eşit olmasını istiyoruz. Mustafa Kemal Atatürk ’ün dediği gibi kadının özgür, meslek hayatında olmadığı bir ülkenin kültürlü, müreffeh olma şansı yoktur.  Türkiye ’de kadının çalışma hayatındaki oranı yüzde 30 bile yok. Fakat Avrupa ’da bu oran yüzde 50. Türkiye ’de de bu eşitlik sağlanana kadar bizler de mücadeleye devam edeceğiz. Kadınlarımızın daima yanınızdayız” dedi.
8 MART KADIN BELEDİYE ÇALIŞANLARINA TATİL
8 Mart ’ı kadın belediye çalışanlarına tatil eden ilk belediye başkanı olduğunu da ifade eden Başkan Zeydan Karalar, “Seyhan Belediyesi ’ndeyken 8 Mart ’ı belediye çalışanlarına tatil ilan etmiştik. Büyükşehir ’de de aynı uygulamaya devam ediyoruz. Bizim peşimizden gelenler var, yaptığımız güzellikleri peşine düşüp takip edenler var. Seyhan Belediyesi ’nden bu yandan yaptığımız güzel işleri aynen yapanlar var. Onları da kutluyorum. Yaptığımız güzel işlerin başka belediyelerce uygulanması bizi mutlu ediyor” diye konuştu.
ÇİÇEKLER KADIN GİRİŞİMCİLERDEN ALINDI
Başkan Zeydan Karalar daha sonra bir tekstil fabrikasında çalışan kadınları ziyaret ederek çiçek verdi. Başkan Zeydan Karalar ’ın kadınlara verdiği çiçekler bayan girişimcilerden alındı. Başkan Zeydan Karalar ’ın, kadınlarla ilgili, denklik sağlanana kadar fazla ayrımcılık yapma konusundaki kararlılığı, dağıtılan çiçeklerin tedarik edilmesinde de kendisini gösterdi.

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir