Adana

Başkan Mehmet Ay’dan Adana’ya 22 milyon liralık yatırım müjdesi

ADANA,- AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, kentte olası sel taşkınlarının önlenmesi amacıyla 2 bambaşka bölgede yatırım değeri 22 milyon lirayı bulan drenaj kanalı ıslahı projesi ile İmamoğlu’nda ilave sulandırma projesinin ihalesinin yapıldığını söyledi. 
Yatırımlarla ilgili bilgiler veren AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, DSİ 6’ncı Bölge Müdürlüğü bünyesindeki, Seyhan ilçesine emrindeki Söğütlü Mahallesi’nden geçen Dağılhan Deresi ile Metal Sanayi Sitesi ile Orta Ölçekli Sanayi Sitesi arasından geçen Kamışlı Deresi’nin ıslahı projesi ile İmamoğlu ilçesindeki ‘Ilave Saha Sulamaları ve P4 Pompaj Takviyesi’ projelerinin Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ihalesinin yapıldığı müjdesini verdi.
ADANALILAR ADINA TEŞEKKÜR
Başkan Ay, çalışmaların en kısa sürede başlayacağı müjdesini de vererek “Yaklaşık 22 milyon lirayı bulan projeler Adanamız’a bahtı açık olsun. Biz Adanamız için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.  Adanamız’a gösterdikleri teveccühten dolayı, Adanalı hemşehrilerimiz adına, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Ömer Çelik ile Jülide Sarıeroğlu bakanlarımız ile Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye ve Adana milletvekillerimize teşekkür ediyorum” dedi.
DAĞILHAN DERESİ ISLAH EDİLECEK
Proje kapsamında, Söğütlü Mahallesi’nde, yerleşim yerleri ile tarım arazilerini korkutma eden Dağılhan Deresi ıslah edilecek. 10 milyon liraya malolacak proje kapsamında, proje güzergahı baştan başa 2 bin 290 metre uzunluğunda, 10 metre taban genişliğinde, 3.75 metre yüksekliğinde, ön yüzü kabartmalı betonarme duvarlı kanal ve 7 adet menfez yapılacak.  
İŞ YERLERİ VE YERLEŞİM YERLERİ KORUNACAK
Kamışlı Deresi’nin muhtemel bir su baskını taşkınında her iki sahilinde yer alan iş yerleri ve yerleşim yerlerinin korunması amaçlanıyor. 5 milyon liraya malolacak proje dahilinde, kanalın etrafına 720 metre uzunluğunda beton ağırlık duvar ile bir adet yayalara ait köprüsü yapılacak. 
ARAZİLER SULANACAK
7 milyon liraya ihalesi yapılan ‘İmamoğlu Sulaması Ilave Sahalar Proje Yapımı’ kapsamında ise, Adana’nın kuzey doğusunda, Ceyhan, İmamoğlu, Sarıçam ve Kozan ilçeleri sınırları içerisinde bulunan toplam 37 bin hektar alan ve ‘P4 Pompaj Takviyesi’ ile de Kozan sulandırma sahasında ilave olarak 550 hektar bölge Yedigöze Barajı’ndan sulanacak. 

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir