Adana

Başkan Karalar Ceyhan’da

ADANA,- ADANA Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Ceyhan ’da halkla buluştu, sorun dinledi, yapılan hizmetleri ve yapılacakları anlattı.
İlçede ilk olarak Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem ’i ziyaret eden Başkan Zeydan Karalar, Erdem ve büyükşehir bürokratları ile birlikte sanayi sitesini gezdi. Sitedeki esnafla tek tek görüşen Başkan Karalar, sorunları dinledi.
Ceyhan ’a her gelişinde moral bulduğunu bildiren Başkan Zeydan Karalar, “Son bir ay içerisinde Ceyhan ’a dördüncü kere geldim. Sanayi sitesinin yollarını yaptık ama görüyorum ama koronadan nedeniyle esnafın işleri hala kötü. Umarım en kısa sürede bu fena günler biter. Halkımızın yüzü gülünce bizler çok daha iyi oluyoruz. Kendime seçimden seçime halkı ziyaret eden başkan dedirtmem. Beni bağlasanız durmam, her zaman halkın yanındayım” dedi.
Merkezdeki ziyaretlerin arkasından sırasıyla Kurtkulağı, İncirli ve Sarımazı Mahalleleri’ne giden Başkan Zeydan Karalar, buralarda da muhtarlarla buluştu, halkın sorunlarını dinledi.
‘PANDEMİDEKİ SÜREYİ TELAFİ EDECEĞİZ’
Sorunları dinlemeye, vatandaşla kucaklaşmaya geldiklerini belirten Başkan Zeydan Karalar şunları söyledi:
“Görüyorum fakat birçoğunuz yol konusunda yaptığımız incelemeler sebebiyle teşekkür ediyor, daha da eksiğinizin olduğunu belirtiyorsunuz. 30 sene yapılmayan yolları yapmak bize nasip oluyor ve eksikleri bitirmek da tekrar bize nasip olacak. Biz belediyeyi sıkıntılar içerisinde devraldık. Bir çok emekçi 3-4 ayda bir maaş alıyordu. Bu sorunu 9 ayda çözdük. Tam atağa kalkıyorduk korona belası ortaya çıktı. Korona ile birlikte gelirimiz yarıya düştü. Tüm bunlara rağmen hizmetleri var gücümüzle devam ettirdik. Şuna emin olun ki pandemi sebebiyle kaybettiğimiz zamanı fazla çalışarak telafi edeceğiz. Pandemi sürecinde 3 bin personelimiz çalışamadı. Daima birlikte bu kötü günleri aşacağız ve bizler de sizlere hizmetleri katlayarak getireceğiz.”
‘SİNEKLE ÇABA SÜRÜYOR’
Sinekle mücadelede kesintisiz çalışma yaptıklarını da kaydeden Zeydan Karalar, Adana ’nın sivrisinek konusunda huzursuz bir alan olduğunu açıklama etti. Sıtmanın Türkiye ’de Adana ’da ortaya çıktığını vurgulayan Başkan Zeydan Karalar, “Adana ’da sivrisineği en ince ayrıntısına kadar son vermek basit yok. Aldığımız tedbirlerle sineği hissetmenizi en aza indireceğiz. Bu konuda kararlıyız ve çalışmamız aralıksız sürüyor. Çöp konteynerleri konusunda da ihaleye çıktık, en kısa sürede köylerimizdeki konteynerleri yenileyeceğiz” diye konuştu.

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir