AdanaAdıyamanAfyonAğrıAksarayAmasyaAnkaraAnkara (Yerel Haber)AntalyaArdahanAydınGaziantepGiresunGümüşhaneGündem

Bakan Selçuk’tan sağlık çalışanlarına mektup

Selçuk, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Lütfen Platformu göre yeni müşteri koronavirüs (Kovid-19) sürecinde büyük özveriyle hizmet veren afiyet çalışanları için “Epope Yazanlara Mektup Yazalım” sloganıyla düzenlenen dijital mektup kampanyasına destek verdi. Twitter hesabından paylaştığı mektuba, “Değerli sağlık çalışanlarımız” hitabıyla başlayan Selçuk, “Her emek kutsaldır. Fakat sağlık hizmetini gönülden sunabilmek, insana bahşedilen değerin bir nişanesi, ‘İnsanı yaşat fakat devlet yaşasın’ düsturunun en açık tezahürü.” değerlendirmesinde bulunarak, şunları kaydetti:

“Sizler, bu mektubu okuduğunuzda, bu tanrısal görevinizde değerli büyüklerimizin, anne ve babalarımızın, çocuklarımızın, özetle tüm vatandaşlarımızın daha sağlıklı bir hayat sürmeleri için çalışıyor olacaksınız. Özellikle tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 sürecinde gösterdiğiniz üstün gayret ve özveri, bu anlamda çok ulvi ve her türlü takdirin üstünde. Kiminiz henüz yeni doğmuş bebeğini, bakıma fakir anne babasını evde bırakarak dayanışma ruhuyla bu görevlerinizi ifa ediyorsunuz. Ailelerinizden, eşlerinizden, evlatlarınızdan öbür kalarak vefa ve merhametle insanın insana şifa olabileceğini gösteriyorsunuz. Gösterdiğiniz bu fedakarlıklar, insanlığa dair umutlarımızı her daim taze tutuyor. İyileşmesine vesile olduğunuz her hasta yüreğimize umut tohumları ekiyor.”

“SİZLERİN YÜKÜNÜ HAFİFLETMEK İÇİN ÇABALIYORUZ”

Hayatını kaybeden tüm afiyet çalışanlarının hüznünü büyük Türkiye ailesinin her bir ferdiyle birlikte yaşadıklarını ifade eden Selçuk, salgın sürecinde vefat edenlere Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabırlar diledi. Bu süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hayata geçirdikleri “Sosyal Koruma Kalkanı” ile vatandaşları korumak ve sağlık durumu çalışanlarının yükünü hafifletmek için çabaladıklarını vurgulayan Selçuk, şöyle devam etti:

“Sağlık hizmetlerini sosyal güvenlik ve genel sağlık durumu sigortacılığı uygulamalarımızla destekledik. Sosyal hizmetlerimizle, sosyal destek programlarımızla ve sosyal devlet anlayışımızla toplumumuzun bütün kesimlerinin yanına olmayı hedefledik. Vefa Sosyal Destek Gruplarımızla kendi ihtiyaçlarını karşılayamayan haneleri ziyaret ettik. Sizlerle dayanışma içerisinde aşılamanın ilk etapta huzurevlerimize ve engelli bakım merkezlerimize ulaşmasını sağlayarak büyüklerimizi ve engellilerimizi önceledik.”

Bakan Selçuk, milletin ve afiyet çalışanlarının üstün gayretleri tamamen bu salgının da üstesinden gelineceğine dair güvenini paylaşarak, şunları kaydetti:

“giderken bizlere bu güveni aşılayan, cesaretleri ve fedakarlıklarıyla milletimize ve insanlığa hizmet eden bütün afiyet çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum. Salgına karşısında çalışmalarını yiğitlik ve kararlılıkla sürdüren sağlık durumu ordumuzun siz değerli neferlerine ve fedakar ailelerinize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Sevdiklerinizle beraber sıhhat ve esenlik içerisinde nice mutlu yıllar geçirmenizi diliyorum. Saygı ve muhabbetlerimle. En önemlisi şifa ile.”

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir