İstanbul

Bağcılar, dinamik denetimlerde İstanbul 1. ’si oldu

İSTANBUL, – İçişleri Bakanlığı kadar Kovid-19 salgınıyla uğraş dahilinde bir hafta önce başlatılan dinamik denetimlerle ilgili performans tablosu çıkarıldı. Bir haftalık verilerde 29 bin 753 denetimle İstanbul 2. ’si olan Bağcılar, son iki gün de yaptığı çalışmalarda 12 bin 211 denetimle il birinciliğine yükseldi.

İçişleri Bakanlığı ’nın 2 Mart 2021 itibariyle yeni kontrollü normalleşme döneminde dinamik kontrol modeline geçilmişti. Tehlike düzeyi yüksek seviyeyle turuncu aralıkta yer alan İstanbul ’da Kovid-19 tedbirlerine karşın “Devingen Denetleme Süreci” konulu genelgeye göre enerjik denetimlere başlandı. Millet kurumlarının ortak yürüttüğü uygulamalarda; kontrollü normalleşme döneminin sürdürülebilirliği ve bir lahza evvel tam anlamıyla normalleşmenin sağlanması için temizleme, maske, uzaklık prensiplerinin yanı sıra hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen kurallara toplumun tüm kesimlerince uyulmasına önem verildi.

BİR HAFTADA 536 BİN 500 DENETİM YAPILDI

Bağcılar ’daki halk kurumu temsilcilerinden oluşan denetim timi kadar keza işletme ayrıca de kişilere karşın uygulamalarda İçişleri Bakanlığı ’nın yayımladığı genelgeye uyulup uyulmadığı yoklama edildi. Yetkililer, sosyal mesafe, maske takılması, masalar arasında 1.5 metre açık sözlülük ilk kez almak üzere alınması gereken tüm tedbirleri yerinde incelendi. Ekipler, dükkan sahiplerini ve çalışanları ayrıca bilgilendirildi hem de uyarılarda bulundu. Kurallara uymayarak halkın sağlığını hiçe sayanlar hakkında yasal işlem yapıldı.

İstanbul ’da özverili bir şekilde sürdürülen devingen denetimlerle ilgili performans tablosu çıkarıldı. Açıklanan verilere tarafından bir hafta içinde 39 ilçe ve havalimanı meydanlarında 536 bin 500 teftiş yapılırken gelen 3054 ihbar da değerlendirildi. Bağcılar ise 29 bin 753 denetimle İstanbul 2. ’si olduğu görüldü. Son iki günde ise tabloda şartların değişmesi oldu. İstanbul genelinde 170 bin 272 teftiş yapılırken Bağcılar, 12 bin 211 uygulamayla büyük bir başarı sağlayıp il birinciliğe ulaştı.

ÇALIŞMALARIMIZIN KARŞILIĞINI GÖRÜYORUZ

Denetimlerin ara vermeden sürdürüldüğünü söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Virüsün birincil görüldüğü günden itibaren başlattığımız alarm durumu devam ediyor. Ekiplerimiz 7/24 esasıyla yorulmak bilmeden salgınla uğraş ediyor. Bunun karşılığını da hem belge üstünde hem de sokakta görüyoruz. Virüs bitene kadar mücadelemiz devam edecek” dedi.

Denetimlerde ekiplere Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da eşlik ediyor.

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir