AdanaAdıyamanAfyonAğrıAksarayAmasyaAnkaraAnkara (Yerel Haber)AntalyaArdahanAydınGaziantepGiresunGümüşhaneGündem

Ahmet Ağaoğlu’ndan FIFA başvurusu hakkında açıklama

Karşılaşmanın arkasından açıklamada bulunan Ağaoğlu, alınan sonucun kendilerini memnun etme etmediğini belirti.

Yaklaşık 4 haftadır çok dingin bir futbol oynadıklarını dile getiren Ağaoğlu, “Ondan önceki 8 haftada yapmış olduğumuz çıkışı devam ettiremedik. 8 puan da kaybımız var. Koşullar ne olursa olsun birazcık Trabzonspor gibi oynamamız lazım. Biraz daha coşkulu oynamamız gerekli. Bu aradaki açığı iyi oynayarak, kavgacı olarak, galibiyeti daha pozitif isteyerek kapatabiliriz diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

FIFA’ya yaptıkları başvuru

Ağaoğlu, “Türk futbolunda bağımsız ve nesnel bir spor yargısı oluşturulması” talebiyle FIFA’ya yaptıkları başvuruyla ilgili olarak, bunun sadece Trabzonspor’un isteği olmadığını aktardı.

Konuyla ilgili bütün takımların başkan, yönetici ve hocası tarafından dile getirilen bir serzeniş olduğunu vurgulayan Ağaoğlu, “Örnek olarak Merkez Hakem Kurulunu (MHK) vermiştim. İki yıl içinde 4 kez yönetimi değişti. Ama hakem kararlarıyla alakalı tartışmalar bırakın azalmayı, artarak devam etti. Yani fazla basit, kime sorarsanız size söyler. Dört tekerleği değiştirdikten sonradan vasıta hala gitmiyorsa, aramak ama sıkıntı motorda, yani sistemde. Biz bunu dile getirdik. En son tedavi olarak da Kulüpler Birliği Vakfının yaklaşık olarak tamamına yakınının desteğiyle hazırlamış olduğumuz dosyayı FIFA’ya gönderdik.” açıklamasında bulundu.

Ağaoğlu, hazırladıkları dosyada kamuoyunun bilgisi dışında o kadar bir şey bulunmadığını vurgulayarak, şunları kaydetti:
“Verilmiş olan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararı var. Verilmiş ama uygulanmayan… Ulus Kontrol Kurumu ombudsmanının 3 ay süren bir çalışması neticesinde hazırlamış olduğu 20 sayfalık rapor var. Bu raporda eksikler, sıkıntılar, yanlış uygulamalar ayrıntılı olarak anlatılıyor. Bu aslında Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) önünde bir fırsattı. Hem AİHM ayrıca de Ulus Denetleme Kurumunun kararlarını uygulayabilirlerdi. Ne düşündüklerini bilemeyeceğim ama tercih etmediler. Burada bahşedilen mücadele Trabzonspor mücadelesi yok. Marka değeri sürekli olarak düşen, kan kaybeden, buna paralel ekonomik tartışmaların yükseklik yaptığı, herkesin şikayetçi olduğu bir sistemde, sizin marka değerinizi zirvede tutmanız ya da yükseltmeniz azıcık artı iyimserlik olur. Türk futbolunun marka değeri açısından, selameti açısından yapılmış olan bir başvuruydu. Dosya FIFA’nın Disiplin Kuruluna gönderildi. Benim tahminim, Disiplin Kurulu da bunu UEFA’ya gönderecek. UEFA değerlendirmeyi artık kendisi yapacak.”

sizlere . farkıyla sunulmuştur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir